سوالات متداول - نرم افزارها

سوالات متداول Arrow Left نرم افزارها

آیا فقط با موبایل می‌توانم از ابرینو استفاده کنم؟

ابرینو برای پلتفرم‌های متنوعی توسعه یافته است. هم‌اکنون کلاینت‌های اختصاصی وب، ویندوز و اندروید برای ابرینو ارائه شده‌اند. همچنین به دلیل پشتیبانی از پروتکل WebDAV امکان اتصال به ابرینو توسط کلاینت‌های پلتفرم‌های مختلفی که از این پروتکل استفاده می‌کنند، وجود دارد. نمونه‌هایی از این اپ‌ها برای پلتفرم‌های لینوکس، مک و iOS در صفحه «دانلود» برای استفاده شما معرفی شده‌اند.

برای نصب اپ موبایل ابرینو نیاز به چه نسخه‌ای از اندروید است؟

ابرینو فعلا بر روی موبایلهای اندروید با نسخه ۴.۴.۲ به بالا نصب میشود.

نصب ابرینو در ویندوز حداقل به چه منابعی نیاز دارد؟

ابرینو بر روی تمام نسخه‌های ویندوز نصب میشود، به شرط آنکه .NET Framework 4.5 بر روی آن نصب شده باشد. در ابرینوی ویندوزی مصرف RAM و CPU سیستم شما به قدری پایین خواهد بود که متوجه فعالیت ابرینو نخواهید شد. اینترنت مصرفی نیز در زمان بررسی تغییرات فایلها بسیار محدود بوده و در زمان آپلود و دانلود به اندازه انتقال فایل مورد نظر شما خواهد بود. فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز نیز به اندازه حجم فایلهای شما در پوشه‌هایی خواهد بود که برای همگام‌سازی انتخاب کردهاید.

همگام‌سازی (سینک) چیست و در ویندوز چگونه انجام می‌شود؟

اگر شما از چند کامپیوتر استفاده می‌کنید و محتویات چند پوشه بر روی این کامپیوترهای مختلف را همیشه یکسان نگه می‌دارید، در اصطلاح آن پوشه‌ها را همگام (سینک) می‌کنید. همگام‌سازی می‌تواند به صورت دستی یا خودکار انجام شود. ابرینو امکان همگام‌سازی خودکار پوشه‌های موجود بر روی کامپییوترهای مختلف را برای شما فراهم می‌کند. برای همگام‌سازی یک پوشه بر روی چند کامپیوتر مختلف، کافی است در یکی از کامپیوترها، ابرینو را نصب کرده و پوشه مورد نظر را به آن اضافه کنید تا داده‌های موجود در آن به فضای ابری منتقل شوند. اگر در هر کدام از کامپیوترهای دیگر ابرینو را نصب کنید، لیست پوشه‌های موجود در ابر برای شما نمایش داده می‌شود. کافی است پوشه ابری مورد نظر را انتخاب کرده و در مسیر ذخیره‌سازی محلی، آدرس پوشه موجود در این کامپیوتر را به وی بدهید. با این کار، داده‌های ذخیره شده در پوشه ابری مورد نظر با داده‌های موجود در این پوشه محلی همگام (سینک) می‌شوند. لازم به ذکر است که همگام‌سازی پوشه‌ها با ابر، به محض اتصال به اینترنت انجام می‌شود.

دریافت یا بارگذاری فایل‌ها بیش از حد معمول طول می‌کشد. چه کنم؟

ممکن است گاهی اوقات ارتباط با سرور و همگام‌سازی فایل‌ها کمی زمان ببرد. در صورتی که این زمان بسیار طولانی شد، ابرینو را ببندید (آن را از بخش برنامه‌های فعال گوشی نیز خارج کنید) و دوباره آن را اجرا کنید.

آیا می‌توانم وقتی که ابرینو در حال همگام‌سازی یا دریافت/بارگذاری فایل‌ها است، به کار دیگری بپردازم؟

بله، همگام‌سازی در پس‌زمینه انجام می‌شود و می‌توانید همزمان به سایر کارهایتان بپردازید.

آیا می‌‌توانم همگام‌سازی را فقط برای فایل‌ها و پوشه‌هایی که خودم می‌خواهم تنظیم کنم؟

بله. شما در اپ ویندوزی ابرینو با انتخاب گزینه افزودن پوشه می‌توانید هر پوشه‌ای را در هر جایی از هاردتان برای همگام‌سازی انتخاب کنید. بر خلاف سرویس‌هایی نظیر دراپ‌باکس این الزام در ابرینو وجود ندارد که پوشه مورد نظر حتما باید به مکان خاصی منتقل شود (مثلا به داخل پوشه از قبل تعیین شده Dropbox) تا امکان همگام‌سازی آن فراهم شود.

همگام‌سازی با مشکل مواجه شده است. چه کنم؟

نرم‌افزار را ببندید (آن را از بخش برنامه‌های فعال گوشی نیز خارج کنید) و دوباره آن را اجرا کنید. در صورت مشاهده مجدد مشکل، نگران فایل‌های خود نباشید؛ ابرینو را پاک و دوباره نصب کنید.

چرا بعضی از فایل‌های من در دسترس نیستند؟

فایل‌های شما روی سرورهای ابرینو همیشه در دسترس هستند اما فایل‌هایی که دانلود کرده‌اید، ممکن است به دلیل پاک یا جابه‌جا شدن، در دسترس نباشند. در این حالت اگر فایل را پیدا نکردید، می‌توانید دوباره آن را از ابرینو دانلود کنید.

آیا برای دسترسی به فایل‌ها حتماً باید به اینترنت وصل باشم؟

برای کار کردن با نسخه تحت وب ابرینو باید به اینترنت وصل باشید اما در اپلیکیشن موبایل ابرینو، تنها برای همگام‌سازی، بارگذاری و دانلود فایل‌های جدید به اینترنت نیاز دارید و می‌توانید به فایل‌هایی که قبلاً دانلود کرده‌اید، بدون اینترنت هم دسترسی داشته باشید.

چطور می‌توانم آپلود اطلاعات توسط ابرینو را به اینترنت وای‌فای یا سیم کارت محدود کنم؟

برای این منظور کافی است به بخش تنظیمات اپ اندرویدی خود مراجعه کرده و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

آیا با پاک کردن اپلیکیشن، اطلاعات حساب کاربری من هم پاک می‌شود؟

خیر، اطلاعات حساب کاربری شما با پاک کردن اپلیکیشن از بین نمی‌رود، اما در صورتی که تا ۶ ماه از ابرینو استفاده نکنید، فایل‌ها و حساب کاربری شما پاک خواهد شد.

چطور می‌توانم از داشتن آخرین نسخه ابرینو مطلع شوم؟

آخرین نسخه‌های ابرینو همیشه در صفحه «دانلود» قرار داده می‌شوند. همچنین ارائه نسخه‌های جدید در خود اپ‌ها نیز به شما اطلاع‌‌رسانی می‌شود.

آیا ابرینو از پروتکل WebDav پشتیبانی می‌کند؟

بلی. ابرینو از WebDAV پشتیبانی می‌کند و تمامی اپ‌هایی که از این پروتکل پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند به ابرینو متصل شوند. برای اطلاعات بیشتر صفحه «راهنمای استفاده از پروتکل WebDav» را مشاهده کنید.

کاربران لینوکس چطور می‌توانند به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند؟

کاربران لینوکس می‌توانند با استفاده از دستورالعمل‌های این لینک و یا راهنماهای مشابه، به اطلاعات خود در ابرینو دسترسی داشته باشند.

آیا ابرینو امکان اتصال کلاینت‌ها (اپ‌های) ارائه شده توسط شرکت‌های دیگر را به من می‌دهد؟

بلی. ابرینو از پروتکل WebDAV پشتیبانی می‌کند و تمامی اپ‌هایی که از این پروتکل پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند به ابرینو متصل شوند. مجموعه‌ای از اپ‌های معروف و معتبر موجود، در صفحه «دانلود» برای پلتفرم‌های مختلف معرفی شده‌اند.

اپلیکیشن ابرینو اجرا نمی‌شود. چه کنم؟

ابرینوی قبلی را پاک کرده و نسخه جدید را دریافت کرده و نصب کنید. فایل‌های شما در فضای ابری ابرینو ذخیره شده‌اند. بنابراین نگران آن‌ها نباشید.

در صورت بروز خطا در کار نرم‌افزارهای اختصاصی ابرینو چه باید کرد؟

خطای رخ داده را به ما اطلاع دهید. کارشناسان ما در اولین فرصت به موضوع بررسی کرده و نتیجه را به شما اطلاع‌رسانی خواهند کرد.