سوالات متداول


تجربه‌ای نو از خدمات ذخیره‌سازی ابری

چرا از ابرینو استفاده کنیم؟

با از دست دادن اطلاعات مهم و ضروری دچار مشکلات زیادی خواهید شد. از طرفی، با ذخیره‌سازی فایل‌های ضروری بر روی هارد، خطر خرابی یا گم شدن آن، همواره اطلاعات شما را تهدید می‌کند. در این شرایط، استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری بهترین راهکار به شمار می‌رود. ابرینو یک سرویس ذخیره‌سازی ابری کم‌هزینه برای ذخیره‌سازی امن اطلاعات ارزشمند شماست،‌ که هم‌زمان خدمات متمایز دیگری را نیز با کاربری بسیار راحت در اختیار شما می‌گذارد. نمونه‌ای از این خدمات، پشتیبان‌گیری راحت و منظم از اطلاعات گوشی شما به صورت خودکار است که ضمن خنثی کردن خطر از دست رفتن داده‌ها، امکان مشاهده اطلاعاتی نظیر دفترچه تلفن و پیامک‌های‌تان بر روی وب‌ را نیز برای شما فراهم می‌کند.دوست دارم از ابرینو استفاده کنم، چه جوری باید شروع کنم؟

در وب‌سایت ابرینو، بر روی دکمه «شروع کنید» کلیک کنید تا اطلاعات کاملی در خصوص نحوه شروع فعالیت در ابرینو، به صورت گام به گام به شما ارائه شود.آیا ابرینو نسخه آزمایشی رایگان دارد؟

بله. شما می‌توانید با ثبت‌نام در ابرینو به صورت خودکار دو گیگابایت فضا با امکان اتصال تا ۳ دستگاه مختلف را به صورت رایگان دریافت کنید.آیا امکان استفاده از بسته خریداری شده بر روی چند دستگاه وجود دارد؟

بلی. برای اطلاع از تعداد دستگاه‌هایی که در طرح شما می‌توانند به ابرینو متصل شوند، بخش «طرح‌ها» را ببینید.آیا ابرینو محدودیتی را در استفاده از پهنای باند اعمال می کند؟

بله و خیر! بله از این لحاظ که این محدودیت اعمال می‌شود، و خیر از این لحاظ که فقط در شرایط محدودی و برای حالت‌های خاصی این اتفاق رخ خواهد داد و اکثر کاربران متوجه این موضوع نخواهند شد. برای اطلاع از محدودیت‌های ابرینو بر روی پهنای باند لطفا صفحه «توافق‌نامه سطح سرویس» را مشاهده فرمائید.چرا برای استفاده از خدمات ابرینو، باید اپ‌های مختلفی را نصب کنم (مثلا اپ‌های اندرویدی مستقل «ابرینو» و «ابرینو بک‌آپ»)؟

این موضوع به دو دلیل اتفاق می‌افتد: یکی اینکه نوع کارهایی که اپ‌های مختلف انجام می‌دهند کاملا مستقل بوده و ممکن است کاربری فقط با نصب یکی از اپ‌ها تمامی نیازهایش برآورده شود. لذا، در راستای اصل عدم ایجاد پیچیدگی برای کاربران، اپ‌ها از هم جدا شده‌اند. دلیل دوم، مختص اپ‌های اندرویدی است: افزودن تمامی امکانات به یک اپ باعث می‌شود که حجم آن بالا رفته و در بسیاری از دستگاه‌‌ها (به ویژه دستگاه‌های قدیمی‌تر) قابلیت نصب نداشته باشد.آیا ابرینو امکان اتصال کلاینت‌ها (اپ‌های) ارائه شده توسط شرکت‌های دیگر را به من می‌دهد؟

بلی. ابرینو از پروتکل WebDAV پشتیبانی می‌کند و تمامی اپ‌هایی که از این پروتکل پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند به ابرینو متصل شوند. مجموعه‌ای از اپ‌های معروف و معتبر موجود، در صفحه «دانلود» برای پلتفرم‌های مختلف معرفی شده‌اند.آیا امکان لغو یک بسته خریداری شده وجود دارد؟

خیر این امکان وجود ندارد.چگونه می توانم حجم حافظه باقی مانده خود را بدست آورم؟

برای مشاهده حجم حافظه باقی مانده، وارد سایت شوید. در صفحه پروفایل‌تان می‌توانید مقدار حجم مصرفی و مقدار باقی مانده آن را مشاهده نمایید.اگر حافظه‌ام پر شود و آن را افزایش ندهم چه اتفاقی می‌افتد؟

شما تا یک ماه به داده‌های خود دسترسی دانلود دارید، ولی نمی‌توانید فایلی آپلود کنید. پس از یک ماه، دسترسی دانلود شما نیز بسته خواهد شد، ولی فایل‌هایتان تا شش ماه بر روی ابر باقی خواهند ماند. پس از شش ماه، داده‌های شما از ابر پاک خواهند شد ودیگر امکان بازگردانی آنها وجود نخواهد داشت. در سرویس ابرینو بک‌آپ هم تنها تا زمانی که از طرح «حرفه‌ای» استفاده می‌کنید، امکان پشتیبان‌گیری از داده‌ها یا بازگردانی داده‌های پشتیبان‌گیری شده را خواهید داشت.اگر حافظه‌ام پر شود و آن را افزایش ندهم چه اتفاقی می‌افتد؟

شما تا یک ماه به داده‌های خود دسترسی دانلود دارید، ولی نمی‌توانید فایلی آپلود کنید. پس از یک ماه، دسترسی دانلود شما نیز بسته خواهد شد، ولی فایل‌هایتان تا شش ماه بر روی ابر باقی خواهند ماند. پس از شش ماه، داده‌های شما از ابر پاک خواهند شد ودیگر امکان بازگردانی آنها وجود نخواهد داشت.در صورت بروز خطا در کار نرم‌افزارهای اختصاصی ابرینو چه باید کرد؟

خطای رخ داده را به ما اطلاع دهید. کارشناسان ما در اولین فرصت به موضوع بررسی کرده و نتیجه را به شما اطلاع‌رسانی خواهند کرد.